تلاش مصر برای جذب تماشاگران جام‌جهانی ۲۰۲۲

به گزارش ردبلیط؛ کشور مصر که بخش گردشگری آن در طول چند سال گذشته ضربه‌های دردناکی را متحمل شده به هواداران جام‌جهانی اجازه داده که بدون ویزا وارد این کشور شوند؛ این کشور با افزایش تعداد پروازهای خود با قطر شرایط بهتری را برای جذب هواداران جام‌جهانی فراهم کرده است.

کشور مصر به هواداران جام‌جهانی اجازه داد که بدون ویزا وارد جام‌جهانی شوند، با این امید که درآمدهای گردشگری تا حدی بحران طاقت فرسای ارز خارجی را در این کشور حل کند.

در واقع باید گفت مصر تلاش کرد برای تقویت بخش گردشگری خود که یک منبع ورود ارز خارجی محسوب می‌شود الزامات ویزای ورود برای هوادارانی را که از قطر برای جام‌جهانی 2022 بازدید می‌کنند، را کنار بگذارد.

این تصمیم که در 16 نوامبر توسط دولت این کشور اتخاذ شد، به خارجی‌هایی که دارای “کارت حیای قطر” هستند اجازه می‌دهد بدون نیاز به دریافت ویزا وارد مصر شوند. قطر این کارت را برای سهولت ورود هواداران 32 کشور شرکت‌کننده در جام‌جهانی به این کشور و ورزشگاه‌های میزبان بازی‌های جام‌جهانی تعبیه کرده است.

این اقدام می‌تواند با سرمایه‌گذاری در جام‌جهانی به عنوان یک رویداد ورزشی بزرگ که امسال در قطر برگزار می‌شود، بخش گردشگری این کشور را تحریک کند.

“احمد الطیبی” عضو کمیته گردشگری در پارلمان مصر، در این باره گفت: مصر فرصت بسیار خوبی برای جذب هوادارانی دارد که برای جام‌جهانی به قطر آمده‌اند؛ چراکه ورود این هواداران به مصر بخش گردشگری این کشور را تقویت می‌کند.

بخش گردشگری محلی مصر در طول چند سال گذشته ضربه‌های دردناکی را متحمل شده است که مهمترین دلیل آن در درجه اول، محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا و در وهله دوم وقایع ناشی از جنگ اخیر روسیه و اوکراین بوده است.

گردشگری برای اقتصاد مصر اهمیت حیاتی دارد چراکه این صنعت در مصر 11.9 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و  با اشتغال 27 میلیون نفر، 9.7 درصد از نیروی کار ملی را به کار گرفته است.

صنعت گردشگری در این کشور متأثر از کاهش محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی کرونایی برای انجام سفر و همچنین تغییر سلیقه اروپایی‌ها و تمایل به سفر به مقاصد ارزن‌تر موجب رونق نسبی شده است که همین امر به استناد آمارهای رسمی این کشور به طور قابل توجهی میزان اشغال هتل‌ها را در مقاصد اصلی مصر افزایش داده است.

متخصصان گردشگری در مصر معتقدند تصمیم اخیر دولت در خصوص جذب گردشگران جام‌جهانی اوضاع این صنعت را در مصر بیشتر بهبود خواهد بخشید.

“مجدی سلیم” یکی از مقامات سابق وزارت گردشگری هم در این رابطه گفته: معاف شدن هواداران جام جهانی از دریافت ویزای مصر، ورود گردشگران را در روزهای آینده افزایش خواهد داد.

وی با بیان این مطلب از اپراتورهای تورهای گردشگری درخواست کرده تا بسته‌هایی در نظر بگیرند و بتواند بیشترین تعداد طرفداران جام‌جهانی را به این کشور آفریقایی جذب کند.

دولت مصر امیدوار است که نزدیکی این کشور به قطر که از طریق پرواز هوایی کمتر از 3 ساعت انجام می‌گیرد، به هواداران جام جهانی انگیزه دهد تا به مصر با جاذبه‌های فروان گردشگری، سفر کنند.

منبع:
تسنیم

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد