توسعه گردشگری با برگزاری جشنواره‌های اقوام

به گزارش ردبلیط؛ مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف جشنواره «ایران عزیز» اتحاد را رمز همیشگی اقوام ایرانی دانست و افزود: یکی از بارزترین خصوصیت‌های اقوام ایرانی این است که با تمام تنوعی که وجود دارد، قرن‌هاست که در کنار هم با محبت و دوستی زندگی می‌کنند.

وی افزود: حتی گاهی می‌بینیم در یک شهر یا استان چندین قوم مختلف در کنار هم با وحدت و دوستی زندگی می‌کنند و همواره در هر شرایطی در کنار هم متحد و صمیمی هستند.

چمران برگزاری جشنواره «ایران عزیز» را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از این دست جشنواره‌ها در تهران در گذشته هم برگزار شده و همواره مورد استقبال خوب مردم قرار گرفته است و این نشان می‌دهد که برگزاری جشنواره اقوام برای مردم به جهت آشنا شدن با اقوام مختلف موثر است.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: برگزاری این جشنواره‌ها علاوه براینکه موجب آشنایی مردم با فرهنگ‌های اقوام مختلف می‌شود، زمینه گردشگری را هم فراهم می‌کند؛ چرا که مخاطبان با ابعادی از زندگی، فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری استان‌ها آشنا می‌شوند که شاید کمتر به آنها پرداخته شده و این موجب می‌شود مخاطبان برای بازدید از شهرهای مختلف برنامه‌ریزی کنند.

چمران در پایان گفت: اقوام ایرانی همواره با هم متحد هستند و حتی در مقابل توطئه‌هایی که در طول تاریخ پیش آمده ایستاده‌اند و همگی به عنوان ایرانی به فرهنگ و کشور خود پایبند بوده‌اند.

منبع:
ایلنا

آخرین اخبار و مقالات

بندر عباس

چرا به بندرعباس سفر کنیم؟

گردشگری

نخستین خیابان مدرن ایران را بشناسید

اخبار

سوءاستفاده از شکاف عمیق بین نظارت و اجرا در حوزه گردشگری

کردستان

فصل توت‌فرنگی را در کردستان بگذرانید