جذب گردشگر سلامت از نجف به مشهد

سیدجواد موسوی در دیدار با عبدالکریم طاهر، مدیرکل گردشگری استان نجف اشرف عراق اظهار کرد: شهر‌های مشهد و نجف اشرف پیمان برادرخواندگی دارند و با توجه به توافق صورت گرفته در این دیدار هیات‌های دو طرف در آینده نزدیک برای اجرایی شدن سفر زائران از نجف به مشهد دیدار و تفاهم‌نامه امضاء خواهند کرد.

وی تصریح کرد: شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دو استان خراسان رضوی و نجف با یک‌دیگر مرتبط خواهند شد تا اقدامات اجرایی برای حضور زائران را فراهم کنند.

موسوی با اشاره به ظرفیت مراکز اقامتی مشهد گفت: بیشترین و با کیفیت‌ترین مراکز اقامتی کشور در مشهد قرار دارد و با توجه به تعداد و تنوع مراکز اقامتی ارزان‌ترین خدمات به زائران و گردشگران ارائه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی یادآور شد: پیش از این ۶۵ شرکت و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری از استان کربلا را به مشهد دعوت کردیم و با ظرفیت‌های گردشگری سلامت در مشهد آشنا شدند و ارتباطات دو سویه شکل گرفت.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، مدیرکل گردشگری استان نجف اشرف عراق در این دیدار گفت: مشهدی‌ها ارتباط خوبی با مردم نجف داشته و مردم نجف نیز برای سفر زیارتی و درمانی به این شهر علاقه زیادی دارند.

عبدالکریم طاهر ادامه داد: در هین راستا امیدواریم در تعامل با اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی شرایط برای سفر به مشهد تسهیل شود.

منبع:
شهر آراز نیوز

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد