جمهوری آذربایجان،کشور کم ریسک کرونایی برای سفر

اختصاصی ردبلیط؛ از آنجایی که با آغاز شیوع کرونا در سرتاسر جهان، مقامات و مسئولان زیربط در آذربایجان و پایتخت این کشور تدابیر لازمه و پروتکل های بهداشتی به شدت رعایت میشد، تا به امروز این کشور توانست با کنترل بسیار عالی از ابتلا و درمان کرونا توجه آمریکا در خصوص سفرهای توریستی را به خود جلب کند.

ابتدا برخورد شدید و اعمال جریمه های گزاف از سوی پلیس و ماموران بهداشتی در مقابله با افراد بدون ماسک در معابر مختلف و سطح شهر و سپس راه اندازی سیستم اجازه اسمس برای خارج شدن از منزل و فقط برای امور جدی از جمله حضور در مراسم تدفین وابستگان نزدیک (به مدت 5 ساعت)، داشتن وقت قبلی پزشک (به مدت3-4 ساعت) و در نهایت خرید از مارکت فقط به مدت 2 ساعت، موجب شد تا مردم بیش از پیش با جدیت فراوان برای زمان حضور خود در خیابانها و مکان های پر رفت و آمد دقت به خرج دهند.

البته بعد از گذشت حدود سه ماه از شیوع کرونا؛ واکسیناسیون جمعی به موقع و مکرر در باکو برای اقشار مختلف جامعه و نیز مقیمان دیگر کشورها در این کشور کمک بسزایی به کنترل موفقیت آمیز این بیماری و کم نمودن درجه ریسک پذیری آن نمود.

هم کنون از اواخر سال 1400 با رایزنی های سفارت ایران با مقامات باکو، پروازهای هوایی تهران باکو و اخذ ویزا جهت سفر های توریستی و غیره از سر گرفته شده است.

قابل ذکر است؛ آمار ابتلایان کرونایی در این کشور تا آنجایی کاهش یافته است که دیگر لزوم جدی برای ارائه امار مربوطه از سوی رسانه های جمعی و مجازی نیاز نمیباشد.

البته شایان ذکر است؛ جهت سفر به باکو، داشتن 2 دوز واکسن ترجمه شده، از قطعیات اخذ ویزای آذربایجان می باشد.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

طرح گردشگری گندی شاپور کلید خورد

بندر عباس

چرا به بندرعباس سفر کنیم؟

گردشگری

نخستین خیابان مدرن ایران را بشناسید

اخبار

سوءاستفاده از شکاف عمیق بین نظارت و اجرا در حوزه گردشگری