حسینیه کودکان در قلب تبریز/ زِ کودکی خادم این تبار محترمم…

به گزارش ردبلیط؛ تبریز است و شهر شور و شعور حسینی، در هر قدم اولین است و در عزای ابا عبدالله الحسین(ع) اولی‌تر. تبریز حسینی‌هایش را از همان کودکی پرورش می‌دهد در کنار پدر در دسته‌های عزاداری یا در کنار مادر روضه‌های حسینی؛ فرقی ندارد از کدام منطقه و کدام تفکر باشند؛ حرف حسین(ع) که باشد کودکانشان را سیاه پوش و آماده برای عزا می‌کنند.

اما در همین تبریز یکی از هیئات دست به ابتکار جالبی زده و برای کودکان حسینه مخصوص کودکان برپا کرده است تا هم پدران و مادران به عزاداری بپردازند و هم کودکان از همان کودکی با اهل بیت(ع) آشنا شوند.

یکی از خادمین حسینیه کودکان هیئت محبین عقیله العرب(س) تبریز در گفت‌وگو با آناج گفت: هرشب نیم ساعت قبل از اذان تا اتمام عزاداری پذیرش کودکان دو تا ۸ سال را داریم و قصه خوانی، پرده خوانی محرم، رنگ آمیزی و شام و عزاداری برای کودکان برپاست.

وی ادامه داد: کادر مربیان مجرب و متخصص که تماما خانم هستند با این بچه‌ها سر و کار دارند.

این خادم هیئت محبین عقیله العرب(س) با بیان اینکه این کار با هدف تربیت دینی کودکان آغاز شد، عنوان کرد: هنگام ماه محرم و صفر این دغدغه برای والدین وجود دارد که با بچه‌ها نمی‌شود عزاداری کرد در حالیکه مربیان هیئت در حسینیه کودک به جای حذف صورت مساله شرایط برای عزاداری کودکان را فراهم کردند.

وی ادامه داد: در چنین محیطی کودکان نه تنها افسرده نمی‌شوند بلکه با دیدن عزاداری‌ها شور و شوقی در آنها به وجود می آید که ارتباطشان با اهل بیت را تقویت می‌کند.

منبع:
آناج

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن