خوش شانسی برای دو ستاره تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش ردبلیط؛  شاید اگر ده‌ها مربی را به جای کی‌روش روی نیمکت تیم ملی بگذاریم، کمتر کسی از آنها تصمیم بگیرد بازیکنانی مانند رامین رضاییان و روزبه چشمی را حتی با خود به قطر ببرد، چه رسد به آنکه این 2 بازیکن را برابر انگلیس و ولز به میدان بفرستد.

اما انتخابات فدراسیون، باعث دگرگونی در اسکواد یوزها نیز شد. با آمدن مهدی تاج و جابجایی روی نیمکت تیم ملی و انتخاب کارلوس کی‌روش به عنوان جانشین دراگان اسکوچیچ، تغییرات مهمی را در ترکیب اصلی تیم ملی و همچنین نفرات دعوت شده برای حضور در قطر ایجاد کرد.

مهمترین تغییر، در بخش دفاعی تیم ملی است که 2 گزینه اصلی در تیم اسکوچیچ یعنی شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان به نیمکت تبعید شدند و در هر 2 دیدار تیم ملی برابر انگلیس و ولز، این سیدمجید حسینی و مرتضی پورعلی‌گنجی بودند که از ابتدا به میدان رفتند.

تیم ملی

اما برخی از بازیکنان نیز با تصمیم کی روش در فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی قرار گرفتند که در زمان اسکوچیچ، جایی در تیم ملی نداشتند و سرمربی کروات، تمرکزش را روی گزینه های دیگری گذاشته بود.

روزبه که مهمترین گل دوران زندگی خود را وارد دروازه ولز کرد، حتی یک بار نیز توسط اسکوچیچ به تیم ملی دعوت نشد اما کارلوس کی روش که علاقه خاصی به سبک بازی این بازیکن دارد، او را با خود به قطر برد که دقیقا به مانند چهار سال قبل و در زمان جام جهانی 2018، سرمربی پرتغالی بابت این انتخاب با انتقاداتی روبرو شد ولی چشمی به خوبی جواب این اعتماد را داد.

واقعیت این است که حتی عملکرد روزبه در برخی از بازی های استقلال نیز با انتقاد روبرو شده بود و شاید اگر یک ماه پیش، یک نظرسنجی را میان هواداران استقلال انجام می دادید، کمتر کسی نام چشمی را میان آبی پوشانی که قرار است عازم قطر شوند، می نوشت اما روزبه توانایی هایش را درون زمین به میلیون ها نفر ثابت کرد و نشان داد این توانایی و شایستگی افراد است که نتیجه یک بازی را رقم می زند و نه اسم های مورد علاقه هواداران.

بعد از روزبه، نفر بعدی رضاییان است. تقریبا همه علاقه‌مندان به فوتبال از علاقه اسکوچیچ به سبک بازی صادق محرمی خبر دارند. سرمربی کروات برای این پست، بازیکنان دیگری مانند صالح حردانی، دانیال اسماعیلی‌فر و حتی عارف غلامی را دعوت کرد اما خبری از رامین نبود.

در تمامی دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی که اسکو فهرست بلند بالایی را برای دعوت از نفرات مورد نظرش اعلام می کرد، حتی بازیکنی مانند جعفر سلمانی برای بازی در پست دفاع راست دعوت شد اما رامین نه، حالا دست تقدیر به این سمت پیش رفت که او تکمیل کننده پیروزی برابر ولز باشد.

با این حال، کارلوس کی‌روش پس از نشستن بر روی نیمکت تیم ملی، این 2 بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرد و در این بین، بسیاری فکر می کردند نهایتا رامین مسافر قطر می شود و روزبه جایی در لیست تیم ملی نخواهد داشت اما نه تنها اینگونه نشد بلکه هر 2 بازیکن مورد علاقه سرمربی پرتغالی عازم قطر شدند و در دیدار حساس مقابل ولز، تاریخ سازی کردند.

در واقع می توان گفت دست تقدیر به سمتی پیش رفت که کی روش 2 بازیکنی را با خود به قطر ببرد که احتمال دعوت از آنها در صورت ابقای دراگان اسکوچیچ بسیار پایین بود و همین بازیکنان هر 2 گل ایران برابر ولز را به ثمر رساندند.

منبع:
افکار نیوز

آخرین اخبار و مقالات

غافلگیری چینی‏‏‌ها در یزد

گردشگری دنیا

محبوب‌ترین مقاصد سفر خارجی برای ایرانیان

اخبار

خانه مصدق موزه می‌شود

اخبار

طرح گردشگری گندی شاپور کلید خورد