در سال آینده عوارض خروج از کشور تا سقف ۵۲۰ هزار تومان خواهد بود!

طبق گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ، لایحه ارائه شده و پیشنهادی به مجلس در هفته پیش که در مورد بودجه سال 1401 که بسیار هم بحث برانگیز شد ، مقدار عوارض خروج از کشور در سال 1401 بود.

با توجه به این لایحه گمان می شد درآمدی در حدود 1500 میلیارد تومان از طریق عوارض خروج از کشور تامین شود ، در حالی که بودجه سال جاری چیزی در حدود 110 میلیارد تومان می باشد. طبق افزایش 14 برابری مبلغ این ردیف از لایحه بودجه و مقدار عوارض خروج از کشور سال 1400 که 400 هزار تومان می باشد ، مبلغ 520 هزار تومان عوارض خروجی سال آینده خواهد بود.

پس از منتشر شدن این اخبار ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ( جناب مسعود میرکاظمی ) و سخنگوی دولت ( جناب علی بهادری جهرمی ) ، طی یک گفتگو این موضوع را تکذیب کردند. هر چند همچنان این انتظار می رود که بر پایه برخی گمانه زنی ها ، عوارض خروجی در سال آینده ، به طور چشمگیر افزایش یابد.

طی گفتگویی که رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ( جناب محمدرضا دشتی اردکانی ) با خبرگزاری تسنیم داشت ، بیان کرد برخی اخبار انتشار یافته در فضای مجازی راجب افزایش قیمت عوارض خروج از کشور و تعیین مقدار 5 میلیون تومان ، شایعه بوده و این مطالب مذکور به طور کامل اشتباه بوده و حقیقت ندارند.

جناب دشتی همچنین گفت که به علت شیوع کرونا و شرایط حال حاضر و محدودیت های مسافرتی در سال آینده ، فقط 10.000 نفر از مردم کشور به خارج از کشور سفر نموده اند. بر طبق واکسیناسیون گسترده ای که در سراسر ایران صورت گرفته و آمار مرگ و میر و ابتلا به کووید 19 کاهش پیدا کرده ، می توان فرض بر این داشت که در سال 1401 چیزی حدود 10 میلیون نفر قابلیت سفر به خارج از کشور را داشته باشند.

همچنین جناب دشتی علت افزایش این ردیف از لایحه بودجه و افزایش مقدار درآمد حاصل از محل دریافت عوارض خروجی را افزایش مسافر عنوان نمودند و گفتند هر مطلب منتشر شده درباره رشد 14 برابری نرخ عوارض خروجی بی اساس می باشد.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد