راه‌اندازی پروازهایی به مقصدقطر وکشورهای حاضر در جام جهانی فوتبال

به گزارش ردبلیط؛ عبدالله سهرابی، در جلسه دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره توسعه همه‌جانبه مأموریت‌های این وزارتخانه و رویکرد دولت برای افزایش مشارکت مناطق آزاد در حوزه‌های مختلف اقتصاد خارجی به‌ویژه اقتصاد دریامحور اظهار داشت: رویکرد ما فعالیت هوشمند با محوریت اقتصاد است.

وی ادامه داد: قشم با وسعت بالا، تنوع جغرافیایی و زیستی ساحت و ظرفیت‌های بی‌مانندی که نسبت به کشورهای همسایه دارد، باید در حوزه تجارت و تبادل به شکوفایی برسد.

سهرابی خواستار راه‌اندازی پروازهایی به مقصد قطر و کشورهای دارای نماینده در جام جهانی ۲۰۲۲ با محوریت قشم شد و گفت: ویزای رایگان مناطق آزاد، فرصتی برای استفاده از این زمان طلایی و ارزآور است.

توسعه فعالیت‌های دفتر امور خارجه در منطقه آزاد قشم باهدف استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی موجود در این منطقه، افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی در جزیره، ارتقا سهم قشم در بخش صادرات در مقایسه با کشورهای همسایه، احیا ظرفیت‌های پروازی فراداخلی قشم با محوریت بازی‌های ۲۰۲۲ قطر از محورهای این نشست بود.

افشار فتح الهی عصر امروز در دیدار با عبدالله سهرابی، دستیار ویژه وزیر امور خارجه و هیأت همراه، این حضور را نویدبخش افزایش توجه به نقش مناطق آزاد در حوزه سیاست امور خارجه دانست و بیان داشت: قشم نزدیک‌ترین پایگاه اقتصادی به کشورهای همسایه با پیوندهای مستحکم اقتصادی و خانوادگی است که این منطقه آزاد را به پیشانی اقتصاد جنوب کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص توجه خاص به مراودات با همسایگان گفت: توسعه مراودات مناطق آزادی مانند قشم با کشورهای همسایه، تحریم پذیر نیست و فرصتی ارزنده برای کمک به چرخه اقتصاد و تجارت در کشور است که اساس آن با همراهی وزارت خارجه امکان‌پذیر است.

فتح الهی افزود: با همگرایی و همکاری وزارت خارجه برای رفع موانع و فعالیت پرقدرت دفتر این وزارتخانه در قشم، می‌توانیم جایگاه و ظرفیت این منطقه را در مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه بیش‌ازپیش نشان دهیم.

این مقام عالی برای میزبانی از سفرای کشورهای همسایه با هماهنگی وزارت امور خارجه اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: تقویت این حوزه برای ما که به دنبال جذب سرمایه‌گذار و گردشگر خارجی باهدف کمک به افزایش درآمد ارزی کشور هستیم، یک امتیاز خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به ظرفیت اقتصادی ناشی از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اشاره کرد و گفت: ارتقا خدمات پروازی، ناوگان حمل‌ونقل و زیرساخت‌های پذیرش گردشگر موضوعاتی است که باید پیش‌ازاین موردتوجه قرار می‌گرفت.

لازم به ذکر است، در حاشیه این دیدار، جعفر زمانی به عنوان رئیس جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در معارفه شد.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد