رصد روزانه وضعیت مرز خسروی/ عملیات اجرایی قرارگاه اربعین این مرز آغاز شد

به گزارش ردبلیط؛ مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مرز به کربلا امسال آماده پذیرایی از زائران اربعین شده و وضعیت زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، راه و سوخت هر روز توسط مسئولان استانی و کشوری رصد می‌شود.

بازدید مکرر مسئولان کشوری و حتی مسئولان عراقی از مرز خسروی و امکانات قابل توجه در این مرز نشان می‌دهد مرز خسروی که از دیرباز میزان زائران عتبات عالیات بوده امسال می‌تواند مرز منتخب بخش قابل توجهی از زائران اربعین باشد و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

رضا داودی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی احداث قرارگاه اربعین در مرز خسروی استان کرمانشاه با حضور معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو خبر داد و اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم توسط وزارت نیرو در مرز خسروی، این پایانه عبوری اربعین آماده استقبال از زائرین اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی با اشاره به نقش کلیدی احداث قرارگاه اربعین در خدمات‌رسانی هر چه بهتر به هموطنان افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور ارائه خدمات بهتر و در شأن زائران اربعین حسینی یک قطعه زمین به مساحت 3.46 هکتار را در خسروی جهت احداث قرارگاه اربعین در اختیار وزارت نیرو قرار داد که روز گذشته شاهد آغار عملیات اجرایی آن بودیم.

داودی گفت: شرکت‌های صنعت آب و برق استان هم به صورت مستمر نشست‌هایی را به منظور آمادگی برای میزبانی از زائران اربعین در مرز خسروی برگزار می‌کنند و به طور قطع با همراهی سایر همکاران دستگاه‌های اجرایی استان تمامی امکانات رفاهی لازم جهت برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم پیاده روی اربعین فراهم خواهد شد.

منبع:
تسنیم

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد