ریاض میزبان نشست شورای جهانی گردشگری می شود

به گزارش ردبلیط؛ کمیته سازمان‌دهی بیست و دومین اجلاس جهانی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، مهم‌ترین ویژگی‌ها و شرکت‌کنندگان نخبه حاضر در رویداد جهانی آتی این شورا را که از ۲۸ نوامبر تا اول دسامبر ۲۰۲۲ (۷ آذر تا ۱۰ آذر ۱۴۰۱) به میزبانی ریاض عربستان سعودی برگزار می‌شود، را اعلام کرد.

این مراسم در مرکز همایش‌های بین‌المللی ملک عبدالعزیز در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، برگزار می‌شود که قرار است تعداد زیادی از مقامات از کشورهای مختلف در آن شرکت کنند.

در این اجلاس که با موضوع «سفر برای آینده‌ای بهتر» برگزار می‌شود، برخی موضوعات مهم، به ویژه تسریع روند بهبود حوزه گردشگری در سراسر جهان و افزایش انعطاف‌پذیری و توانایی حوزه گردشگری در آینده، با چالش‌های مختلفی روبرو خواهد شد. آن‌ها همچنین درباره ابزارهایی برای تضمین پایداری این بخش بحث خواهند کرد.

اجلاس جهانی شورای جهانی سفر و گردشگری همزمان با رونق گرفتنِ مجدد بخش گردشگری در عربستان سعودی برگزار می‌شود. احمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان در این جلسه گفت: «این اجلاس رهبران و پیشگامان حوزه گردشگری از بخش‌های دولتی و خصوصی در جهان را گرد هم می‌آورد که نقش اساسی آن را در پیشبرد آینده و توسعه این بخش افزایش می‌دهد.»

او ادامه داد: «شکی نیست که اهداف بلندپروازانه ما در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، پایداری و تجربه سفر از طریق همکاری بین کشورهای جهان قابل دستیابی است. در این راستا، این اجلاس زمینه منحصر به فردی را برای این بحث‌های مهم فراهم می‌کند، زیرا بازدیدکنندگان از این کشور از مهمان‌نوازی واقعی سعودی‌ها لذت خواهند برد و با فرصت‌هایی که در این بخش ارائه می‌دهد، آشنا خواهند شد، به خصوص که ریاض یکی از سریع الرشدترین مقاصد گردشگری جهان به شمار می‌رود.»

قرار است تعدادی از مقامات سعودی از جمله وزیر انرژی عربستان، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود، خالد الفالح، وزیر سرمایه‌گذاری، ماجد الحجیل، وزیر امور شهری و دهیاری و مسکن، احمد الخطیب، وزیر گردشگری، و شاهزاده هیفا آل سعود، معاون وزیر گردشگری در این مراسم شرکت کنند.

این اجلاس همچنین میزبان منتخبی از سخنرانان و شرکت‌کنندگان از جمله نایب رئیس هیئت مدیره شرکت کارناوال و رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری، آرنولد دونالد، آنتونی کاپوانو، مدیر اجرایی ماریوت اینترنشنال، پل گریفیث، مدیرعامل فرودگاه‌های دبی، کریستوفر ناستا، رئیس و مدیرعامل هیلتون، و… خواهد بود.

منبع:
مهر

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد