زمان ورود کاپ جام جهانی ۲۰۲۲ به تهران مشخص شد

به گزارش ردبلیط؛ این برای اولین‌بار است که از کاپ جام جهانی در تمام کشورهای حاضر در این مسابقات رونمایی می‌شود. اولین مقصد کاپ قهرمانی جام جهانی نیز دورترین نقطه جهان، یعنی شرق آسیا و اقیانوسیه است که در نخستین روز به کره جنوبی رسیده است.‌

در روزهای ۲۴ و ۲۵ آگوست (۲ و ۳ شهریور) کره جنوبی میزبان این کاپ خواهد بود. در نخستین روز چا بوم‌کون و پارک جی‌سونگ، دو اسطوره فوتبال کره جنوبی به همراه پائولو بنتو سرمربی تیم ملی این کشور و ریوالدو، فاتح جام جهانی ۲۰۰۲ کره‌جنوبی-ژاپن در این مراسم حاضر بودند. ژاپن و استرالیا مقصدهای بعدی در روزهای پایانی ماه آگوست خواهند بود.

ایران نخستین مقصد تور کاپ جام جهانی کوکاکولا در ماه سپتامبر است. کاپ جام جهانی در روز پنجشنبه ۱۰ شهریور (یک سپتامبر) در تهران به نمایش در می‌آید.

طبق نقشه فیفا، در جمع ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ ایران و دانمارک دو کشوری هستند که تاکنون میزبان این کاپ نبوده‌اند. برای اولین بار قرار است کاپ جام جهانی در پایتخت‌های این دو کشور رونمایی شود.

این تور در ماه سپتامبر، اکتبر و اوایل نوامبر نیز با حضور در کشورهای آفریقایی، اروپایی و آمریکای لاتین و شمالی ادامه خواهد داشت.

تور کاپ جام جهانی کوکاکولا که به نوعی از آسیا آغاز شده، در آسیا نیز به پایان می‌رسد و پیش از رسیدن به کشور میزبان جام جهانی – قطر – در روزهای ۱۱ و ۱۲ نوامبر راهی عربستان سعودی می‌شود.

کاکا و کاسیاس، دو اسطوره فیفا به مناسبت ۲۰۰ روز مانده به آغاز جام جهانی این تور را از قطر آغاز کردند. این تور پس از عبور از برخی کشورهایی که در جام جهانی حضور نخواهند داشت، حالا به کشورهای حاضر در جام جهانی رسیده است. فیفا و‌ کوکاکولا در طول تور کاپ‌ جام‌ جهانی از اسطوره‌ها و سفرای مختلف جام‌جهانی در کشورهای مختلف استفاده خواهند کرد.

تور کاپ جام جهانی 2022 در 32 کشور حاضر در جام جهانی از امروز استارت خورده و قرار است روز دهم شهریور نیز در تهران این مراسم انجام شود.

به گزارش پارس فوتبال، تور کاپ جام جهانی کوکاکولا که قرار است کاپ (Trophy) جام جهانی را در ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی 2022 قطر به نمایش در آورد، از ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) در کشور سوئیس که مقر فیفاست آغاز شده و امروز در اولین کشور حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ رونمایی شد.

این برای اولین‌بار است که از کاپ جام جهانی در تمام کشورهای حاضر در این مسابقات رونمایی می‌شود. اولین مقصد کاپ قهرمانی جام جهانی نیز دورترین نقطه جهان، یعنی شرق آسیا و اقیانوسیه است که در نخستین روز به کره جنوبی رسیده است.‌

 

منبع:
ایلنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد