زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان

به گزارش ردبلیط؛ اگر شما نیز از گردشگری در داخل اصفهان (در فصل زمستان) خسته شده‌اید، می توانید از بهترین روستاهای اطراف شهر دیدن کنید. با سفر به روستاهای اطراف اصفهان، از مناظر بکر و خارق العاده‌ی آنها دیدن کنید. در این روستاها می‌توانید شاهد بسیاری از جاذبه‌های دور از انتظار و فوق العاده باشید. این جاذبه‌ها می‌توانند یک سفر هیجان انگیز و لذت بخش را برای شما تداعی کنند. این روستاها نه‌تنها از زیبایی بی‌نظیری در فصل‌های گرم برخوردار هستند، بلکه می‌توانند یک پاییز و زمستان خیره کننده را نیز به ارمغان بیاورند. بنابراین انتخاب آنها برای یک سفر گردشگری فوق العاده، بسیار هوشمندانه خواهد بود. این روستاها در کنار برخورداری از جاذبه‌های گردشگری فوق العاده، از مردمان خونگرم و مهمان پذیر نیز برخوردار هستند. آنها با آغوش گرم پذیرای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی خواهند بود.

زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان را بشناسید:

 

اگر شما نیز به دنبال شناخت زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان هستید، می‌توانید با ما همراه شوید. در اصفهان می‌توانید شاهد بسیاری از روستاهای خارق العاده باشید که هر کدام از آنها جذابیت بی نظیری را در بر دارند. روستای سرخ، روستاهای ترسناک و روستاهای زیبا هر ساله پذیرای بسیاری از مهمانان خاص از اقصی نقاط جهان هستند. در برخی از این روستاها می‌توانید شاهد:

 • آبشارهای شگفت انگیز
 • بناهای نوستالژی
 • تفریحات آبی
 • پیست اسکی
 • طبیعت خیره کننده

و غیره باشید. همچنین در کنار آثار طبیعی خارق‌العاده و آثار باستانی ارزشمند، می‌توانید از محصولات ارگانیک نیز استفاده کنید. بنابراین به راحتی می‌توانید خالق یک سفر جذاب، خاطره انگیز و تکرار نشدنی باشید. این سفر در کنار خاطرات شیرین و به یاد ماندنی، می‌تواند سرشار از درس‌های زندگی نیز باشد.

قبل از اینکه بخواهید روستاهای اطراف اصفهان را بشناسید، بهتر است هدف خود را از مراجعه به این روستاها مشخص نمایید. برخی از افراد طرفدار تماشای طبیعت بکر و خارق العاده کویرها هستند. برخی دیگر نیز از مشاهده آبشارها در فصل زمستان بسیار لذت می‌برند. همچنان که می‌توان شاهد جذابیت خارق العاده طبیعت در این روستاها بود، میتوان از آثار تاریخی ارزشمند در آنها نیز دیدن کرد. بنابراین قبل از مراجعه به این روستاها، می‌توانید اطلاعات کاملی را نسبت به آنها کسب نمایید.

روستای سرخ از جذاب ترین روستاها

 

اگر بخواهیم به یکی از زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان اشاره کنیم، می توان از روستای سرخ یا همان روستای ابیانه یاد کرد. این روستا به جهت برخورداری از خاک سرخ رنگ، به این نام معروف شده است. اگر در فصل زمستان به این روستا مراجعه نمایید، شاهد یک معماری خارق العاده از دوران سلجوقی، صفوی و قاجاریه باشید. کوچه و پس کوچه‌های این روستا یک تصویر خارق العاده و حیرت انگیز را برای شما به همراه خواهند داشت. در این روستا می‌توانید شاهد بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مختلف، همچون:

 • موزه مردم شناسی
 • آب انبار
 • انواع زیارتگاه‌ها
 • آتشکده هارپاک
 • قلعه‌ها

و بسیاری از چشمه‌ها و باغ های سرشار از درختان سر به فلک کشیده، باشید. این روستا یکی از جاذبه‌های پرطرفدار گردشگری در فصل زمستان در استان اصفهان، به شمار می‌رود. همچنین در این روستا می‌توانید شاهد بسیاری از محصولات ارگانیک باشید که طرفداران بسیار زیادی را در بر دارد.

روستای چادگان از زیباترین روستاها

 

در بین انواع زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان، نام روستای چادگان می‌درخشد. این روستا از زمستان‌های بسیار زیبا و چشم نوازی برخوردار است. جذابیت این روستا با بارش برف و سفید شدن یکدست فضا از نوک کوه تا ساحل زاینده رود، دو چندان خواهد شد. اگر به دنبال تجربه‌ی لذت بخش مشاهده‌ی یک منظره تکرار نشدنی و خاص هستید، می‌توانید در فصل زمستان به روستای چادگان عزیمت نمایید.

فریدونشهر و پیست اسکی:

 

از انواع زیباترین روستاهای اطراف اصفهان در زمستان، می‌توان به نام فریدونشهر نیز اشاره نمود. پیست اسکی فریدونشهر، یکی از مکان‌های گردشگری فوق العاده در فصل زمستان برای گردشگران به شمار می‌رود. در این پیست اسکی می‌توان شاهد بسیاری از تفریحات فوق العاده هیجان انگیز و پرنشاط بود که اغلب مورد توجه مخاطبین قرار می‌گیرد. در این پیست اسکی می‌توان شاهد شیب نسبتا زیادی بود که یک تیوپ سواری فوق العاده و اسکی ایده‌آل را به همراه خواهد داشت. هر ساله در این پیست اسکی شاهد برگزاری بسیاری از جشنواره‌های شلوغ و پرنشاط خواهیم بود.

روستای کرد علیا در زمستان:

از دیگر روستاهای اطراف اصفهان که سالانه با گردشگران بسیار زیادی در فصل زمستان مواجه است، روستای کرد علیا می‌باشد. این روستا از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری منحصر به فردی برخوردار است که قدمت آن به دوران بسیار دور، باز می‌گردد. بنابراین این منطقه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصفهان در فصل زمستان، شناخته شده است.

از جمله جاذبه های گردشگری در این روستا می‌توان به شهر زیرزمینی کرد علیا اشاره نمود. در این روستا می‌توان شاهد بسیاری از جاذبه‌های فوق‌العاده گردشگری، از جمله:

 • چشمه شاهی
 • کوهستان دالانکوه
 • دریاچه شاهی

و همچنین آبشار کرد علیا بود. هر کدام از این مکان‌ها در زمستان از زیبایی خارق العاده و شگفت انگیزی برخوردار می‌باشند که چشم‌ها را به سمت خود خیره نگه می‌دارند.

منبع:
سلام نو

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد