سفرهای نوروزی یک شروع ادامه دار

شالبافیان،در آیین تجلیل از خادمان سفر در استان سمنان از تلاش برای معرفی مقاصد گردشگری جدید به عنوان یک برنامه وزارت متبوع خود نام برد و افزود: استان سمنان با توجه به تنوع بالای جاذبه های گردشگری در شمار این مقاصد جدید قرار دارد.

معاون وزیر اعلام کرد: در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۱، مدت اقامت مسافران در استان از یک شب به دو و نیم شب افزایش یافت.

وی با اشاره به حجم بالای برنامه ها در نوروز امسال اظهار کرد: همراهی‌ها و هم‌افزایی‌ها بین بخش های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باعث برپایی ۸ هزار غرفه صنایع دستی و 2000 برنامه نوروزگاهی در نوروز امسال در سطح کشور شد.

همچنین با بیان اینکه در استان سمنان تجلی بسیار مناسب هم افزایی در حوزه ستاد اجرایی خدمات سفر را مشاهده کردیم افزود: اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز ۱۴۰۱ در استان سمنان، این استان را به یک مامن و محل آسایش زایران و مسافران تبدیل کرد.

وی به اهمیت خدمات ارائه شده در این بازه زمانی پرداخت و گفت:۱۲ مادر و فرزند به واسطه به دنیا آمدن نوزاد  و ۸۰۰ نفر از مرگ حتمی در ایام نوروز ۱۴۰۱ در کشور نجات یافتند که جای شکرگزاری دارد.

معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تقدیر از استاندار و بیش از 33 هزار نیروی داوطلبی که در ایام نوروز ۱۴۰۱ در سطح استان و کشور تلاش کردند ادامه داد: معرفی مقاصد جدید گردشگری با هدف توزیع مکانی از جمله اقدامات جدیدی بود که در سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

شالبافیان با بیان اینکه در ایام نوروز سال ۱۴۰۱، مدت اقامت مسافران در استان از یک شب به دو و نیم شب افزایش یافت به نقش مهم این دستاورد پرداخت و با اشاره به به تداوم سفرها در اواخر بهار و تابستان یادآوری کرد: چراغ ستاد خدمات سفر استان سمنان پس از ایام تعطیلات نوروز نیز همچنان روشن بماند.

همچنین اضافه کرد: پیگیری هایی صورت گرفته تا محتواهای گردشگری با هدف آگاهی بخشی که توسط صدا و سیما مرکز سمنان تولید،در راستای تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری، از صدا و سیما ملی پخش شود.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن