سفر به کره جنوبی آسان‌تر شد

به گزارش ردبلیط؛ مقام‌های کره‌جنوبی برای رونق دادن به صنعت گردشگری این کشور، ‌ همراه با کاهش برخی از محدودیت‌های سفر که در پی همه‌گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده بودند، لزوم انجام آزمایش پیش از سفر را برای مسافرانی که وارد خاک این کشور می‌شوند، ‌ لغو می‌کنند.

به این ترتیب از روز شنبه (سوم سپتامبر)، کسانی که به کره‌جنوبی سفر می‌کنند دیگر ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونا نیستند.

البته مسافران همچنان باید در ۲۴ ساعت اولیه حضور در این کشور، آزمایش PCR را انجام دهند.

کشورهای آسیایی از جمله تایلند، ‌ فیلیپین، مالزی و اندونزی نیز در ماه‌های اخیر لزوم انجام آزمایش کرونا را لغو کرده‌اند. این درحالی است که کشورهای این منطقه در اوایل همه‌گیری ویروس کرونا محدودیت‌های شدید مسافرتی اعمال کرده بودند.

کره‌جنوبی در ماه آوریل لزوم سپری کردن قرنطینه را برای مسافران واکسینه‌شده لغو کرد و در ماه جولای تمام مسافران را فارغ از واکسینه بودن یا نبودن از این محدودیت معاف کرد. با این حال روند، بازگشت مسافران به کره جنوبی کُند بوده است؛ چرا که شمار مسافرانی که در ماه جولای از فرودگاه «اینچئون» استفاده کرده‌اند، به یک چهارم آمارهای قبل از همه‌گیری کرونا رسیده است.

این کشور که در شرق آسیا واقع شده است، ‌ به رغم آمارهای بالای واکسیناسیون و استفاده گسترده از ماسک، یکی از بیشترین آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در جهان را در هفته‌های اخیر به ثبت رسانده است. البته شدت بیماری اغلب مبتلایان خفیف گزارش شده است.

منبع:
الجزیره

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

احیای فرصت‌های گردشگری کهنوج

جنوب ایران

«تفتان» منطقه گردشگری نمونه در سیستان و بلوچستان

جزایر ایران

مسافران نوروزی قشم غافلگیر می‌شوند

گردشگری دنیا

موسیقی ایرانی در جشنواره گردشگری عشق آباد