ظرفیت‌های اشنویه باید به گردشگران معرفی شود

علی زنجانی عصر پنجشنبه در پنجمین جشنواره گیلاس شهرستان اشنویه اظهار کرد: برگزاری موفق این جشنواره باعث معرفی ظرفیت‌های گردشگری منطقه به علاقمندان می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌های محلی به توسعه گردشگری می‌انجامد و باعث رونق حضور گردشگران و سرمایه گذاران در نقاط کمتر شناخته شده می‌شود.

نماینده مردم نقده و اشنویه با بیان اینکه در سال‌های آینده این جشنواره باید به صورت گسترده‌تری برگزار شود، اضافه کرد: به غیر از حضور گردشگران، حضور مؤثر فعالان اقتصادی و بخش خصوصی می‌تواند زمینه توسعه دیگر بخش‌ها را در این مناطق فراهم کند.

زنجانی با اشاره به تولید انواع محصولات باغی در این منطقه افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات وجود دارد ایجاد صنایع تبدیلی از نقش مهمی برخوردار است و ما از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این امر دعوت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این منطقه از پتانسیل‌های بسیار خوبی برای امر گردشگری برخوردار است که در این راستا تبدیل آن به منطقه نمونه گردشگری پیگیری می‌شود.

فرماندار اشنویه نیز در این مراسم با بیان اینکه معرفی اشنویه به عنوان شهر گردشگری از اهداف جشنواره گیلاس است، گفت: برگزاری جشنواره‌ها به بهانه‌های مختلف یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند بهترین تبلیغ برای گردشگری باشد.

سیدعلی ترابی به اهمیت معرفی ظرفیت‌های بالقوه با فعالیت‌های فرهنگی و بهره‌گیری از رسانه‌های گروهی اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره‌ها نقش مهمی در تحقق اهداف در بیان توانایی‌های مختلف هر شهرستان و منطقه دارد.

ترابی با بیان اینکه تاکنون چهار دوره جشنواره گیلاس در اشنویه برگزار شده که با استقبال چشمگیر گردشگران همراه بود، اضافه کرد: معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های این شهرستان در زمینه‌های مختلف، جذب سرمایه گذار و ایجاد فضای مفرح و شاد از جمله اهداف دیگر این جشنواره است.

وی یادآور شد: شناساندن ظرفیت‌های اشنویه به صورت عام و شناساندن محصولات باغی این منطقه از جمله گیلاس و سیب به صورت خاص از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

اشنویه دارای بیش از ۸۰۰ هکتار باغ گیلاس است که از این میزان حدود ۵۰۰ هکتار بارور است و امسال پیش بینی می‌شود بیش از چهار هزار تن محصول از آن برداشت شود که علاوه بر مصرف در داخل استان به استان‌های دیگر نیز ارسال می‌شود.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد