ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان شرقی بیش از پیش معرفی شود

به گزارش ردبلیط؛ عابدین خرّم در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن‌های فعال در حوزه گردشگری استان به مناسبت هفته گردشگری، با اشاره به اینکه یکی از عوامل توسعه استان توجه به مساله گردشگری و توریسم است، افزود: باید با نگاه فرهنگی و پشتوانه علمی به این موضوع نگریست تا بتوان حق مطلب را نسبت به جایگاه و منزلت تبریز و استان ادا کرد.

وی ادامه داد: گذشته و تاریخ تبریز حاکی از آن است که یکی از اصلی ترین گلوگاه‌های گردشگری جهان در کشور اسلامی ایران بوده و دارای جایگاه ویژه فرهنگی در تاریخ است.

خرّم گفت: تبریز می‌تواند نقطه ثقل ارتباطات دیپلماسی در حوزه گردشگری در کشور باشد و در این راستا با ۱۲ سفیر کشورهای خارجی در استان دیدار کرده ایم.

وی اظهار کرد: اولین مساله مهمی که می‌تواند تبریز را در رسیدن به جایگاه اصلی خود کمک کند توجه به مساله جذب گردشگر است که در این حوزه کم توجهی شده و باید بخش خصوصی و دولتی تلاش کند جایگاه تبریز اعتلا و احیا شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با افزایش حضور گردشگر در استان عموم مردم از منافع آن برخوردار می‌شوند و باید تلاش شود نواقص این حوزه برطرف شود و نباید به وضع موجود راضی شویم.

وی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهوری در حوزه گردشگری، افزود: شرکت‌های جذب گردشگر در استان باید فعال شوند؛ تا بخش خصوصی وارد عمل نشود منابع دولتی تأثیرگذار نخواهد بود.

خرّم با اشاره به پروازهای خارجی فرودگاه تبریز، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تعداد پروازهای خارجی به تبریز را افزایش دهیم و در راستا به دنبال افزایش تعداد شرکت‌های هواپیمایی در تبریز هستیم.

وی ادامه داد: برای اولین بار بعد از ۲۰ سال تعداد پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه تبریز در سال جاری بعد از شهرهای تهران، مشهد و شیراز در رتبه چهار کشوری قرار گرفت و میزان پرواز تبریز- نجف از ۱۰ تا ۳۰ شهریور نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ برابر رشد داشته است.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد