ظرفیت گردشگری دریایی بوشهر و ۶۵۰هزار مسافر مشتاق

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: ۶۵۰ هزار نفر از ظرفیت گردشگری دریایی استان استفاده کردند. توسعه زیرساخت‌های گردشگری گناوه یکی از اولویت‌های ما بوده و در همین راستا سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی کرده‌اند و ما به دنبال ایجاد هتل ۵ ستاره و اماکن اقامتی با کیفیت بالا در این شهرستان هستیم.

اومدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر با اشاره به سامان‌دهی حسینه خان در سال جاری ادامه داد: خانه باغ‌های بندر گناوه با انعطافی که در حوزه اخذ مجوز خواهیم داشت می‌توانند در زمینه بوم‌گردی فعالیت کنند و این آمادگی وجود دارد.

سجادی‌منش بر لزوم ایجاد اسکله گردشگری در این بندر تاکید کرد و گفت: اعطای تسهیلات در حوزه بوم‌گردی و ساخت اقامتگاه، پیگیری برای فعال شدن پروژه منطقه نمونه گردشگری میر مهنا و کمک به توسعه اشتغال در حوزه صنایع‌دستی بخشی از برنامه‌های ما برای کمک به سه حوزه تخصصی اداره‌کل متبوع در این شهرستان است.

فرماندار گناوه نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: دلیل اصلی ارائه خدمات مطلوب تعطیلات نوروز در بندر گناوه، برنامه‌ریزی قبل از شروع نوروز در زمینه ذخیره سازی کالا، جانمایی امکانات رفاهی و آمادگی بالای کمیته‌های تخصصی در اجرا بود.

ویمحمدتقی صفری گفت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری تجاری گناوه، نسبت به سال‌های گذشته بازار را سامان‌دهی کردیم و با رصد شبانه روزی در این خصوص، رضایت‌مندی مسافران را به دنبال داشتیم.

وی آسیب شناسی و بررسی نقاط ضعف را با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: تلاش ما برگزاری جلسات دائم ستاد اجرایی خدمات سفر در این شهرستان است و باید حداقل یکی از جلسات استانی در این شهرستان باشد.

فرماندار گناوه تاکید کرد: نگاه ما در حوزه گردشگری گناوه ۱۰ ساله است و مراکز گردشگری، تجاری و ورزشی باید تقویت شود.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

غافلگیری چینی‏‏‌ها در یزد

گردشگری دنیا

محبوب‌ترین مقاصد سفر خارجی برای ایرانیان

اخبار

خانه مصدق موزه می‌شود

اخبار

طرح گردشگری گندی شاپور کلید خورد