قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

محمد مهدی اعلایی در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی سفرهای نوروزی استان قزوین در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین که برگزار شد با تقدیر از فعالین خدمات سفرگفت: امسال در تعطیلات نوروز با چند مؤلفه ویژه رو به رو هستیم از جمله اینکه در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا با محدودیت سفر نوروزی و سایر ایام رو به رو بودیم ولی امسال با مدیریت خوب شرایط تغییر یافته است.

استاندار قزوین با اشاره به این موضوع که وضعیت کنونی با مجاهدت‌های کادر درمان و حمایت و سیاست گذاری دولت در واکسیناسیون سراسری و تداوم سیاست گذاری‌های دقیق در موضوع کرونا اتفاق افتاده اظهار کرد: امروز در یک شرایط قابل قبولی قرار داریم در حالی که سویه امیکرون هنوز بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است.

همچنین وی یادآوری کرد: حجم مسافرت در ایام نوروز ۱۴۰۱ بیش از گذشته خواهد بود چرا که معمولاً در ایام منتهی به ماه مبارک رمضان سفرهای بیشتری را شاهدیم بنا بر این حجم مسافرت‌ها مضاعف می‌شود و در این زمینه هم باید آمادگی‌ها را بیشتر کنیم.

اعلایی هم در این مورد مطرح کرد: سال گذشته در ایام مسافرت‌های نوروزی که معمولاً از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین محاسبه می‌شود ۱۰۰۰ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و این در شرایطی بود که شرایط سفر مانند امسال فراهم نبود. امروز باید فکر کنیم این ۱۰۰۰ نفر زنده آمد و برنامه ریزی ها باید به نوعی باشد که بتوانیم جان این افراد را حفظ کنیم و تا حد ممکن وقوع هر سانحه‌ای جلوگیری نمائیم که الیته بخشی از این برنامه ریزی ها و دقت‌ها به عهده مردم نیز هست.

وی با اشاره به اینکه در عید امسال اعیاد اصیل سنتی و مذهبی را در کنار هم تجربه می‌کنیم بیان کرد: ما همه تلاشمان را می‌کنیم که کام مردم عزیزمان تلخ نشود و خوشحال کننده ترین زمان برای ما زمانی فرا می‌رسد که تعطیلات بدون مشکل برای هموطنانمان رقم خورده باشد.

این مسئول فرمود: همان طور که تلاش کردیم تلفات کرونا را مدیریت کنیم باید تلفات جاده‌ای هم نداشته باشیم، ما علاوه بر نقش استانی به علت جاده‌های مهم استان در ترددهای جاده‌ای نقش مهم ملی هم داریم.

 

 

 

 

 

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: متأسفانه رتبه اول در نقاط حادثه خیز جاده‌ای در کشور را داریم بنا بر این برای تمام نقاط باید برایش برنامه ریزی داشته باشیم اگر نمی‌توانیم آن را رفع کنیم در این نقاط اطلاع رسانی داشته باشیم تا مردم بدانند این محل حادثه خیز است.

وی با تاکید بر ظرفیت شهرداری‌ها در طرح ریزی برنامه‌های با نشاط برای شهروندان گفت: ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که شهرداری‌ها می‌توانند با استفاده از آنها از جمله ظرفیت‌های هنری و برگزاری رویدادها توجه مسافران را جلب نمایند.

استاندار قزوین گفت: آمارها نشان می‌دهد بیشترین تصادفات و سوانح جاده تی در ۳۰ کیلومتری شهرها ره می‌دهد بنابراین بهتر است دوره‌هایی تدارک دیده شود که در این حد فاصل جایگاه‌هایی برای استراحت تدارک دیده شود و نیز در همین مکان‌ها از ظرفیت‌ها برای معرفی قزوین استفاده شود تا اگر در اقامت گرفتن مسافران موفق نیستیم در متوقف کردن آنها در قزوین موفق باشیم.

وی در پایان این گزارش ها فرمود: همه اعضای ستاد ساماندهی سفر  نوروزی باید در این مدت زمان در محل کار خود حاضر باشند تا بتوانیم این ایام را به بهتریم شکل پشت سر بگذاریم.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد