مانعی بزرگ برای توسعه گردشگری در “ویس قرنی”

به گزارش ردبلیط؛ ویس قرنی با وجود یک مقبره مذهبی، سایت استاندارد پاراگلایدر و چشم‌انداز چشم نواز و  بسیار زیبا شرایطی بسیار استثنایی برای تبدیل شدن به یک قطب گردشگری در کرمانشاه داشت، برای همین انتظار می رفت با تبدیل آن به منطقه نمونه گردشگری و ورود سرمایه گذاران به آن این امر تحقق پیدا کند.

اما ورود سرمایه گذاران به این منطقه با مانعی بزرگ روبرو بود؛ “تامین آب”.

طی سالهای گذشته چند سرمایه گذار برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در این منطقه ورود کردند، اما با وجود چنین مانع بزرگی از تصمیم خود منصرف شدند.

با نظر برخی از کارشناسان، با انتقال آب از دشت های پایین دست به ارتفاعات، حل  مشکل تامین آب ویس قرنی امکانپذیر بود، اما این مسئله  به اعتبارات کلانی نیاز داشت.

هرچند طی چندسال گذشته، مسئولین استانی در چند نشست استانداری در حوزه گردشگری به این مسئله پرداختند، اما به دلیل عدم تامین منابع مالی، تاکنون اجرای این پروژه مسکوت مانده است.

و اما حالا مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه خبر از اختصاص بودجه مورد نیاز برای تامین آب این منطقه گردشگری می دهد.

محمدرضا سهیلی با اشاره به اهمیت منطقه نمونه گردشگری ویس قرنی، اظهارکرد: باتوجه به پتانسیل بسیار بالای این منطقه، می تواند به عنوان یک جاذبه مهم گردشگری مطرح شود.

وی به مشکل تامین آب در این منطقه برای سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت: در این راستا پیگیری‌هایی را در سطح  کشوری انجام دادیم که منجربه این شد تا از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان حدود 10 میلیارد تومان طی مدت سه سال به آن اختصاص دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه تاکنون چند سرمایه گذار متقاضی سرمایه گذاری در این منطقه بوده اند، گفت: ما به سرمایه گذاران قدرتمندی برای اجرای پروژه های گردشگری در این منطقه نیاز داریم، اما تاکنون چند سرمایه گذار آمده اند که طرح های ضعیفی ارائه داده اند.

به گفته این مسئول، برای اجرای پروژه های گردشگری در ویس قرنی به تدوین یک طرح جامع نیاز است.

منطقه نمونه گردشگری ویس قرنی در فاصله 20 کیلومتری از شهر کرمانشاه و در مسیر جاده روانسر قرار دارد.

منبع:
ایسنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد