مرز های مالزی به روی گردشگران باز می شود

بر اساس گزارش های انجام شده، مقام‌های مالزی اعلام کردند از یکم آوریل مرزهای این کشور را به روی تمام گردشگران واکسینه‌شده باز خواهند کرد. به این ترتیب مالزی به جمع کشورهایی اضافه می‌شود که روند کاهش محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

این کشور که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و به صنعت گردشگری معروف است، به دلیل سواحل سفید و جنگل‌های بارانی شهرت دارد. مرزهای مالزی در مارس ۲۰۲۰  بسته شدند اما مسافران اکنون برای ورود به این کشور فقط به ارائه نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونا احتیاج دارند.

نخست وزیر مالزی اعلام کرد، مقام‌های این کشور معتقدند که اگر مرز ها باز شوند، به اقتصاد کشور رونق می‌بخشد و گردشگری مالزی را از نو احیا خواهد کرد.

تصمیم بازگشایی مرزهای مالزی درحالی اتخاذ شده است که این کشور در هفته‌های اخیر روزانه بیش از ۲۵هزار ابتلا به ویروس کرونا را که اغلب آن‌ها خفیف هستند گزارش کرده است.

کشورهای نزدیک و همسایه مالزی از جمله سنگاپور، تایلند و فیلیپین نیز در تصمیمات مشابهی مقررات ورود به کشور را با هدف جذب گردشگران تسهیل کرده‌اند.

بر اساس تصمیم جدید مالزی، مسافران واکسینه‌شده ملزم به سپری کردن دوران قرنطینه نیستند و فقط باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه دهند، این درحالی است که پیش از این فقط مسافرانی که از سنگاپور سفر می‌کردند از سپری کردن دوران قرنطینه معاف بودند.

مالزی بیش از ۳.۶ میلیون مورد ابتلا به کرونا و بیش از ۳۳هزار مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۳۲ میلیونی مالزی به طور کامل واکسینه شده‌اند.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد