منظر تاریخی، شهری هگمتانه تا همدان» بلندترین مسیر ثبت جهانی

به گزارش ردبلیط؛ با توجه به پیشینه‌ شهر همدان «پایتخت تاریخ و تمدن ایران» عمده وظایفی که در سند آمایش برای این شهر تعریف شده، بحث گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بهره‌برداری و استفاده درست از داشته‌های گردشگری این کهن شهر است، تصریح کرد: در این راستا اقداماتی برای رونق صنعت گردشگری صورت گرفته که در حال حاضر پیگیر پرونده ثبت جهانی مسیر گردشگری همدان با عنوان «منظر تاریخی، شهری هگمتانه تا همدان» هستیم و کارهای مقدماتی آن انجام شده و در مرحله‌ طی فرآیند ثبت جهانی است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: این مسیر گردشگری به طول سه کیلومتر بلندترین مسیر ثبت جهانی خواهد بود که انتظار می‌رود با همت مسئولان به ثبت جهانی برسد.

وی در ادامه به ظرفیت‌های همدان در پرونده ثبت جهانی «منظر تاریخی، شهری هگمتانه تا همدان» اشاره کرد و گفت: مسیر گردشگری تعریف شده در گذشته شاهرگ پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بوده که در این مسیر آثار حدود ۳۰۰۰ سال پیش تا دوره معاصر وجود دارد و می‌توانیم از تجربیات دیگر شهرها در زمینه احیای بافت‌های واجد ارزش این مسیر استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان در رابطه با ایجاد پیاده‌راه‌های همدان، اظهار کرد: این پیاده‌راه‌ها قابل ارزیابی با پیاده‌راه‌های جهان است که می‌تواند الگویی برای دیگر شهرهای ایران باشد.

منبع:
ایسنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد