هتل یخی باز شد

شکل دادن بیش از ۵۰۰ تن برف و ساخت بیش از ۲۰۰ کریستال یخ‌زدۀ دست‌ساز شش هفته زمان برد و در نهایت درهای «هتل یخی ۳۳» واقع در «لاپلاند» کشور سوئد در هفته جاری به روی مردم گشوده شد.

۲۴ هنرمند با استفاده از هزاران قطعه یخ حاصل ار رودخانه «تورن» برای ساخت این هتل همکاری کردند.

 

اتاق‌های هتل یخی اکنون برای اقامت شبانه آماده است و تا پنج ماه دیگر که یخ‌ها ذوب شوند و به رودخانه بازگردند، استفاده از این هتل امکان‌پذیر خواهد بود.

برای ساخت هتل یخیِ امسال از بیش از ۳۰,۰۰۰  متر مکعب یخ و برف استفاده شده است. هتل امسال یک گنبد یخی، یک باغ ژاپنی و قارچ‌های عظیم‌الجثه را شامل می‌شود.

هنرمندان از کشورهای مختلف دنیا از جمله آلمان، بریتانیا، اسپانیا، شیلی، سنگاپور، ژاپن و کانادا در طراحی ۱۲ سوئیت هنری این هتل نقش داشته‌اند.

 

نمونه شبیه به این سوئیت‌های شخصی پیش‌تر ساخته نشده‌ است و این اتاق‌ها پس از این هم با فرا رسیدن بهار وجود نخواهند داشت.

به گزارش «لونلی پلنت»، «هتل یخی ۳۳» که در ۱۶ دسامبر افتتاح شد در حقیقت سی‌وسومین دوره از ساخت هتل یخی است. علاوه‌بر ۱۲ اتاق هنری، ۲۴ اتاق ساده، یک سالن مجلل و یک سالن اصلی با ۴۰ ستون یخی نیز در این هتل وجود دارد.

البته افرادی که در روزهای گرمتر سال به سوئد سفر می‌کنند نیز همچنان می‌توانند از فضای مشابهی استفاده کنند. علاوه‌بر بنای «هتل‌یخی زمستانه» که هر ساله بازخلق می‌شود، بنای دیگری نیز وجود دارد که با عنوان «هتل یخی ۳۶۵» در تمام طول سال با ۱۸ سوئیت به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

در مجموع بیش از ۷۰ هنرمند، ساختمان‌ساز و متخصص در خلق سی‌وسومین دوره از هتل یخی زمستانه باهمدیگر همکاری داشتند.

منبع:
نشنال

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد