هجوم گردشگران به عربستان

به گزارش ردبلیط؛  با تداوم هجوم گردشگران خارجی به عربستان سعودی، آمار گردشگران این کشور در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ در مقایسه با این بازه زمانی در سال گذشته با ۵۷۵.۴ درصد افزایش همراه بوده است.

بر اساس آماری که توسط وزارت سرمایه‌گذاری عربستان سعودی منتشر شده است، حدود ۳.۶ میلیون بازدیدکننده در سه‌ ماهه منتهی به «ژوئن» ‌ به عربستان سفر کرده‌اند و شمار گردشگران داخلی نیز با ۴۲.۳ درصد افزایش از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشته است.

گزارش ماهانه این وزارتخانه نشان می‌دهد که هزینه‌کرد گردشگران خارجی در عربستان با ۵۷۰ درصد رشد همراه بوده و به ۱۵.۷ میلیارد ریال عربستان معادل ۴.۱۸ میلیارد دلار رسیده است. همچنین هزینه‌کرد گردشگران داخلی در این مدت نیز با وجود ۳۱.۵ درصد رشد حدود ۲۲.۷ میلیارد ریال عربستان گزارش شده است.

در مجموع هزینه‌کرد گردشگران خارجی  در عربستان در نیمه اول سال جاری میلادی ۲۷ میلیارد ریال سعودی و شمار گردشگران خارجی این بازه زمانی ۴۶ میلیون نفر اعلام شده است.

مقام‌های عربستان سعودی قصد دارند با کمک «راهبرد گردشگری ملی» ‌سالانه ۱۰۰ میلیون گردشگر را تا پایان این دهه به کشورشان جذب کنند. یکی دیگر از اهداف این پروژه ایجاد مشارکت ۱۰درصدی صنعت گردشگری در تولیدات ناخالص داخلی کشور است که از نظر اقتصادی به درآمد ناشی از فروش نفت متکی است.

در ماه نوامبر، ‌وزیر گردشگری عربستان در جریان نشست شورای جهانی سفر و گردشگری اعلام کرد که این کشور تا سال ۲۰۳۰ فرصت‌های سرمایه‌گذاری به ارزش ۶ تریلیون دلار را در حوزه سفر و گردشگری ایجاد خواهد کرد.

مقام‌های عربستان سعودی در راستای «راهبرد گردشگری کشور»، ‌ توسعه چندین پروژه مختلف را آغاز کرده‌اند که از جمله آن‌ها به پروژه «نئوم» ‌(NEOM) می‌توان اشاره کرد که یک کلان‌شهر با بودجه ۵۰۰ میلیارد دلار است. مقام‌های این کشور امیدوارند «نئوم» ‌ به یک قطب گردشگری جهانی تبدیل شود.

منبع:
عرب نیوز

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن