هشدار پلیس برای تردد در جاده‌های ۵ استان

سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به سفرهای نوروزی، فرمود: همزمانی سفرهای نوروزی با یکدیگر همچنین ظرفیت محدود شبکه معابر منجر به ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین در برخی از ساعات روز و عمده این ترافیک نیمه‌سنگین نیز در جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی و زیارتی مشاهده شده است.

همچنین رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور تصریح کرد: با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، برای امروز در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی بارش شدید باران و برف پیش‌بینی شده و هموطنانی که قصد سفر را به این استان‌ها دارند، حتماً تجهیزات زمستانی همراه خود داشته باشند.

وی ادامه داد: در محورهای استان‌های جنوبی همچون بوشهر، هرمزگان، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان نیز، وزش باد شدید و بروز پدیده گرد و خاک و کاهش میدان دید رانندگان پیش‌بینی شده است.

شیرانی درباره وضعیت تصادفات در جاده‌های کشور نیز گفت: بنابر آخرین آمار تا به امروز در تصادفات ایام نوروز، 247 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند (33 نفر در شهرها و 214 نفر در جاده‌ها).

این مقام انتظامی از هموطنان خواست با توجه به وضعیت جوی، ضمن رعایت قوانین و مقررات، با احتیاط کامل، سرعت مناسب و فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی رانندگی کنند تا شاهد حوادث تلخ رانندگی نباشیم.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد