ورود ۹۳ هزار خودرو به گیلان همزمان با موج دوم سفرهای نوروزی

فریبرز مرادی در گفت وگوش، با اشاره به آخرین وضعیت تردد روزانه خودرو در استان گیلان، فرمود: طی شبانه روز گذشته و همزمان با موج دوم سفرهای نوروزی، ۹۳ هزار و ۵۲۹ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور ۹۹ هزار و پنج وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شده است، افزود: بیشترین میزان ورودی استان از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با تعداد ۴۴ هزار و دو وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با تعداد ۳۳ هزار و ۶۱۴ وسیله نقلیه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، بیشترین میزان خروجی از استان را نیز از طریق محور آزادراه رشت – قزوین با تعداد ۴۷ هزار و ۹۸۷ وسیله نقلیه دانست وگفت: طی شبانه روز گذشته ساعات اوج تردد در کل محورهای استان بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات پنج الی شش صبح بوده است.

مرادی، با بیان اینکه سرعت متوسط وسائل نقلیه در محورهای استان گیلان ۶۵ کیلومتر در ساعت است، فرمود: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار استان طی مدت مذکور محور لاهیجان – آستانه اشرفیه با متوسط تردد ساعتی ۲۴۹۶ وسیله نقلیه و پس از آن محور لاهیجان لنگرود با متوسط تردد ساعتی ۲۳۲۶ وسیله نقلیه پرترددترین محورهای استان بودند.

همچنین با اشاره به آمار ورودی و خروجی استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی تاکنون، اضافه کرد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ لغایت ششم فروردین ۱۴۰۱ شاهد ۳۵ درصد افزایش در ورود به استان و ۲۱ درصد افزایش در خروج از استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۹۰۶ هزار و ۵۲۷ وسیله نقلیه به استان و خروج ۶۸۵ هزار و ۹۲۶ وسیله نقلیه از استان خبر داد و گفت: در مجموع شاهد تردد یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۴۵۳ وسیله نقلیه در محورهای گیلان بودیم.

وی با بیان اینکه طی مدت مذکور ۱۵ هزار و ۹۷۰ سفر درون استانی و برون استانی با وسائل نقلیه عمومی انجام شده و در پی آن ۷۹ هزار و ۹۲۲ مسافر جابجا شده اند، یادآور شد: تعداد مسافرین حمل و نقل عمومی برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد کاهش داشته است.

مرادی اضافه کرد: در این مدت تعداد ۹۳۹۹ تماس از طریق سامانه ۱۴۱ دریافت و توسط کارشناسان مرکز مدیریت راه های استان پاسخ داده شد.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

بندر عباس

چرا به بندرعباس سفر کنیم؟

گردشگری

نخستین خیابان مدرن ایران را بشناسید

اخبار

سوءاستفاده از شکاف عمیق بین نظارت و اجرا در حوزه گردشگری

کردستان

فصل توت‌فرنگی را در کردستان بگذرانید