پیش بینی خروج ۳میلیون نفر از مرز مهران به عراق

به گزارش ردبلیط، حسن بهرام‌نیا در سلسله رایزنی های دیپلماتیک و در صدر هیئت اقتصادی و سیاسی به استان واسط عراق سفر کرد و در نشست مشترک با جمیل المیاحی که با حضور آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که نتایج این سفر منتج به تسهیل هرچه بیشتر در سفر زوار به عتبات عالیات شود.

استاندار ایلام  با اشاره به اینکه ایام اربعین امسال مصادف با گرم‌ترین ماه سال است، گفت: بنابراین لازم است تمهیدات و توجه ویژه ای به ضروریات این فصل سال به ویژه در مقابل گرما در دو طرف مرز شود.

بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه تهیه آب شرب برای زوار در پایانه زرباطیه استفاده خواهیم کرد، اضافه کرد: برای ورود رانندگان که روزانه ۳۰ تانکر آب را به پایانه زرباطیه حمل می کنند همکاری و مساعدت لازم صورت گیرد.

وی افزود: در این زمینه برای جلوگیری از معطل شدن زوار در هوای گرم تقاضا داریم پذیرش زوار نیز به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته باشد.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که پیش بینی می شود قریب ۳ میلیون زائر از ایلام و مرز بین المللی مهران وارد عتبات عالیات شود اظهار داشت: از این رو درخواست افزایش گیت های خروجی به ۲۵ گیت داده ایم.

وی از همتای عراقی خود خواستار تهیه نرم افزار راهنما برای ورود زائران به عراق شد و گفت: همچنین خواستار افزایش پهنای باند اینترنت در این کشور برای زوار هستیم.

بهرام‌نیا در ادامه خواستار ایجاد تمهیدات لازم برای جلوگیری از قطعی برق در پایانه زرباطیه شد و گفت: همچنین با توجه به تردد قابل توجه زوار لازم است فضای بزرگترین برای جابجایی وسایل زوار در پایانه زرباطیه در نظر گرفته شود.

وی افزود: همچنین لازم است در این پایانه مکان مناسبی برای گم شدگان در نظر گرفته شود.

منبع:
ایلنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد