گردش و تفریح دیپلمات‌ها

به گزارش ردبلیط؛ مطلب از این قرار است که قطب گردشگری پایتخت با برپایی تور گردشگری شهرداری منطقه۲۲ این روزها پذیرای مهمانان خارجی است تا جاذبه‌های غربی‌ترین منطقه پایتخت را ببینند.

شهردار منطقه۲۲، درباره این تور گردشگری می‌گوید: «این تور گردشگری برای نخستین بار برنامه‌ریزی شده است و گردشگران در این تور از مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان جنگلی چیتگر، باغ گیاه‌شناسی و … بازدید می‌کنند. ظرفیت بالایی برای گردشگران داخلی و خارجی در این محدوده وجود دارد. این تور در یک مرحله برگزار شده و باتوجه به استقبال مهمانان خارجی، قرار است تا همچنان ادامه داشته باشد. »

«حمیدرضا حاجوی» اضافه می‌کند: «این منطقه با ۲هزار و ۸۰۰ هکتار فضای سبز شهری شامل بوستان‌های جنگلی چیتگر، آبشار البرز، جوانمردان، وردآورد، خرگوش‌دره و لتمال کن از محیط‌های تفریحی و فرامنطقه‌ای به حساب می‌آید و همه‌روزه پذیرای هزاران نفر از شهروندان و هموطنان هستند. از سوی دیگر، مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس به تنهایی یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌های گردشگری شهری تهران به شمار می‌رود و می‌توان از این فضا برای توسعه گردشگری بهره برد.

به همین خاطر زیرساخت‌های مناسبی برای توسعه گردشگری در این منطقه فراهم شده و بخشی نیز مانند راه‌اندازی حمل و نقل کابلی همچون تله‌کابین آبشار تا دریاچه در حال شکل‌گیری است. با انجام این اقدامات می‌توان منطقه ۲۲ را دروازه تهران جدید دانست. در این تورهای گردشگری دیپلمات‌های کشورهای کره جنوبی، چین، کوبا، پاکستان، قزاقستان و برونئی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه بازدید می‌کنند.»

منبع:
همشهری

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن