«۱۰ دلیل برای سفر به ایران» به زبان رومانیایی

به گزارش ردبلیط به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، در این نمایشگاه که از ۲۱ تا ۲۹ اردیبهشت امسال در موزه روستایی ملی رومانی برگز ار شد، از کتابچه تبلیغاتی ۱۰ دلیل سفر به ایران به زبان رومانیایی رونمایی شد.

این اقدام فرهنگی در راستای هم‌افزایی بین‌دستگاهی و بر اساس مفاد تفاهم‌نامه مشترک که پیش‌تر بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بسته شده بود، انجام شده است.
بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری مستمر در حوزه تبلیغات بین دو دستگاه و استفاده از ظرفیت‌های رایزنان فرهنگی مسلط به زبان کشور متوقف‌فیه بوده که در ترجمه محتواهای تولیدشده در وزارت میراث فرهنگی همکاری داشتند.

برون‌داد این همکاری رونمایی از کتابچه تبلیغاتی ۱۰ دلیل سفر به ایران به زبان رومانیایی در نمایشگاه روزهای فرهنگ ایران است که به مناسبت یکصد و بیستمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و رومانی از سوی سفارت ایران در بخارست برگزار شده بود.

در نمایشگاه روزهای فرهنگ ایران علاوه‌بر سفیر ایران در رومانی، سفرای کشورهای لبنان، کره جنوبی، لیبی، تونس، پاکستان، اسلواکی، پرتغال و دیپلمات‌های فلسطین، سوریه، عراق، اندونزی، واتیکان، کوبا و رییس مرکز فرهنگی ترکیه نیز حضور داشتند.

کتابچه تبلیغاتی ۱۰ دلیل سفر به ایران تاکنون به ۱۱ زبان بین‌المللی از جمله انگلیسی، فرانسه، عربی و چینی با هدف شناساندن بخشی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی ایران به مخاطبان بازارهای هدف گردشگری از سوی دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی تولید و منتشر شده است.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد