مشهد

فاصله تهران تا مشهد

مسافت: 900 کیلومتر

راهنمای کامل فاصله تهران تا مشهد

فاصله تهران مشهد با اتوبوس، قطار و هواپیما

فاصله تهران تا مشهد بسته به نوع وسیله نقلیه و جاده ای که انتخاب می کنید، می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که ایرانیان علاقه خاصی به زیارت امام رضا (ع) دارند، سعی می کنند در طول سال حداقل یکبار به شهر مشهد سفر کنند. سفر با هر نوع وسیله نقلیه شرایط خاص خود را دارد. آشنایی با این شرایط به انتخاب بهتر افراد در وسیله نقلیه کمک زیادی می کند. برای اطلاع از فاصله تهران مشهد به صورت جاده ای، ریلی و هوایی تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

سفر با خودرو شخصی از تهران به مشهد

مدت زمان: 10 تا 12 ساعت

بعضی از افراد عاشق رانندگی در جاده های پر پیچ و خم و لذت بردن از مناظر بکر و بی نظیر بین راه هستند. چنین افرادی ترجیح می دهند اغلب با خودرو شخصی به نقاط مختلف کشور از جمله مشهد سفر کنند. فاصله تهران تا مشهد از جاده سمنان حدود 900 کیلومتر است.

به طور معمول مسافرانی که با خودرو شخصی به مشهد سفر می کنند، ظرف 10 الی 12 ساعت به مقصد خواهند رسید. مدت زمان این سفر بسته به سرعت رانندگی در جاده، میزان توقف و شرایط جاده ای می تواند بیشتر و یا کمتر از زمان گفته شده طی شود. بنابراین هنگام رزرو هتل با در نظر گرفتن میانگین زمانی که در راه هستید، زمان ورود را هماهنگ کنید تا با مشکلی روبه رو نشوید.

سفر با اتوبوس از تهران به مشهد

مدت زمان: 8 تا 10 ساعت

برای سفر از تهران به مشهد با اتوبوس مسیرهای متعددی وجود دارد. معمولا اتوبوس ها از دو مسیر اصلی جاده سمنان و جاده شمال به مقصد تهران حرکت می کنند. فاصله تهران تا مشهد از جاده سمنان حدود 900 کیلومتر است. این مسیر نسبت به سایر مسیرها کوتاه تر بوده و مسافران را ظرف 8 الی 10 ساعت به مقصد می رساند. البته شرایط جاده و میزان توقف اتوبوس نیز در زمان رسیدن به مقصد موثر است.

درصورتی که مسافران بخواهند در مسیر خود از جاده بی نظیر شمالی عبور کنند یا توقفی کوتاه درکنار طبیعت بکر و سرسبز داشته باشند، راه دوم را انتخاب می کنند. اتوبوس هایی که از جاده شمال به مشهد سفر می کنند، ظرف 15 ساعت به مقصد خواهند رسید. چنانچه در کنار طبیعت و جنگل های سرسبز شمالی توقفی داشته باشید، زمان سفر طولانی تر خواهد شد اما طولانی شدن سفر برای کسانی که به دنبال انتخاب بلیط اتوبوس تهران مشهد هستند، مشکلی ایجاد نمی کند. چرا که این دسته از افراد به همان اندازه که از مقصد لذت می برند از مسیر نیز بهره مند می شوند.

سفر هوایی از تهران به مشهد

مدت زمان: 1 تا 2 ساعت

مسافرانی که قصد سفر به مشهد در مدت زمان کمتر و با شرایط بهتر را دارند، معمولا هواپیما را به دیگر وسایل نقلیه ترجیح می دهند. فاصله تهران تا مشهد به صورت هوایی چیزی حدود 730 کیلومتر است که این مسافت حدود 1 ساعت و نیم الی 2 ساعت با هواپیما طی می شود. البته مدت زمان این پرواز می تواند بسته به شرایط هواپیما، شرایط آب و هوایی و زمان سفر بیشتر یا کمتر از این مدت طی شود.

سفر با قطار از تهران به مشهد

مدت زمان: 11 تا 12 ساعت

به طور کلی فاصله تهران تا مشهد با قطار بستگی به این دارد که با چه نوع قطاری و در کدام بازه زمانی سفر می‌کنید. اما در کل اگر می‌خواهید بدانید فاصله تهران تا مشهد با قطار چند ساعت است، باید روی 10 الی 11 ساعت با قطار معمولی حساب کنید. مسیر قطار تهران به مشهد حدود 900 کیلومتر است و ایستگاه‌های توقف قطار برای هر سفر متفاوت خواهد بود.

در مجموع ایستگاه‌های قطار بین تهران و مشهد عبارتند از:

  • سمنان
  • شاهرود
  • ماسک
  • نیشابور
نویسنده
بلیط های اتوبوس تهران، مشهد